System kanalizacji wewnętrznej z PP i PVC-U

Na system kanalizacji wewnętrznej składają się:


Rury i kształtki z PP.

Produkowane są zgodnie z normą PN EN - 1451-1. Surowcem do produkcji jest kopolimer blokowy PP-B.
Rury i kształtki z PP są obecnie najczęściej stosowane na rynku instalacji wewnętrznych w Polsce. Jest to spowodowane wieloma zaletami tego systemu do których zaliczamy między innymi:


- odporność na działanie wysokich temperatur (do 90°C) i większości substancji chemicznych.

- szybkość montażu. Możliwa dzięki doskonałej jakości i szerokiemu asortymentowi elementów systemu. Oferujemy produkty o średnicach zewnętrznych 32, 50, 75, 110 mm. Rury produkowane są w odcinkach 0,25; 0,315; 0,5; 1,0; 2,0; 3,0 mb. Wszystkie rury i kształtki mają fabrycznie montowaną uszczelkę wargową z warstwą silikonową w celu łatwiejszego montażu.

- trwałość systemu szacowana na 50 lat eksploatacji. Istotną cechą rur i kształtek
z PP jest ich wysoka wytrzymałość na uderzenia. Idealnie gładka powierzchnia wewnątrz instalacji uniemożliwia jej zatykanie osadami przez wiele lat.

Rury z PVC-UProdukowane są zgodnie z normą PN EN - 1329-1. Rury z PVC charakteryzują się większą sztywnością niż rury z PP, dlatego też zalecamy stosowanie ich w przypadku konieczności użycia dłuższych odcinków, szczególnie 3-6 metrowych. Odpowiadając na potrzeby rynku proponujemy rurę o średnicy zewnętrznej 110mm i grubości ścianki 3,2mm a długości robocze dostępnych odcinków to: 1; 2; 3; 4 i 6 mb.